Kroužky

KROUŽKY BUDOU OTEVŘENY PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 6 ZÁJEMCŮ.

PŘIHLÁŠKY DOSTANOU ŽÁCI 5.9.2023. JEJICH UZAVÍRKA JE V PÁTEK 8.9.2023.

Bytové divadlo

Vyučující: Lucie Horychová

Jsme ženská divadelní skupina. Jsme autorkami a tvůrkyněmi vlastního divadla.

Zaměřujeme se na improvizace, experimentální divadlo a autorskou tvorbu.

Postavíme vlastní divadelní tvar a zažijeme celý proces tvorby – od prvotní myšlenky, jejího zpracování, realizaci, až po samotnou prezentaci.

Máme za sebou happening v Grébovce, divadlo v kavárně, performance v tramvaji a hrály jsme i noční představení ve škole.

Jak to asi bude vypadat letos? 

Hra na kytaru

Vyučující: Mgr. Michaela Mertlová

Kroužek „Hra na kytaru“ působí na naší škole již třetím rokem a je dosti oblíben. Mohou ho navštěvovat žáci od 5. do 9. ročníku, a to jak začátečníci, tak i pokročilí, děti více či méně hudebně nadané. Výuka je individuální a je zaměřena především na zvládnutí doprovodu písní pomocí akordových kytarových značek. Písně si žáci vybírají sami dle svého hudebního vkusu. Kdo má hlubší zájem o hru na tento zájem, může se naučit základům klasické hry na kytaru, tj. hraní podle not, vybrnkávání stupnic apod. 

KROUŽEK ANGLIČTINY PRO ZAČÁTEČNÍKY

Vyučující: Soňa S. Hájíková

4.-5. třída

Kroužek je určený pro děti ze 4. a 5. třídy, které se cítí v angličtině nejisté a tápou. V uvolněné atmosféře budeme procvičovat a navazovat na slovní zásobu a témata, se kterými se budou žáci setkávat během dopolední výuky. Cílem je děti podpořit, aby nabraly jistotu v základech jazyka. Maximální počet ve skupině je 7 žáků.

Kroužek Jógy

Vyučující: Štěpánka Spudilová

Na kroužku jógy budeme s dětmi cvičit, trénovat dechové techniky a relaxovat. Budeme se učit vnímat své tělo a také, jak mu při pohybu neubližovat. Jógou budeme rozvíjet nejen fyzickou zdatnost, flexibilitu, sílu a rovnováhu dítěte, ale především budovat radost z pohybu. Aktivní děti jóga zklidní a naučí je koncentrovat se. Tišší děti naopak povzbudí.

Kroužek logiky

Vyučující: Ing. Bc. Václav Vojta

Šachy jsou klasická desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Důležitou složkou šachu je také šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa, kterou hrají miliony lidí jak neformálně pro zábavu, tak i v soutěžní, sportovní podobě. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Budeš i ty schopný porážet ostatní v unikátních bitvách? Přihlas se na šachový kroužek a uvidíme, co v tobě je!

Kroužky robotiky Lego

Vyučující: vyškolený instruktor LEGO Education ze vzděl. centra Kiddům

LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL ROBOTIKA

1.- 3. třída

LEGO® Education SPIKE ™ Essential je nový program LEGO Education robotiky vhodný pro děti od 6 let. Děti si v každé lekci postaví jiný motorizovaný model, který následně propojí s tabletem, naprogramují a rozpohybují. Každá lekce je spojena s příběhem, kterým provází oblíbené minifigurky, a prostřednictvím vyprávění příběhu nabádají děti k řešení daného problému. Program podporuje rozvoj sociálně-emocionálního vývoje, vede děti k vyvíjení kreativních řešení prostřednictvím pokusů a omylů, a zároveň i ke spolupráci a diskuzi se svými vrstevníky. Během kroužku se děti setkají s prvními základy programování v jednoduchém vizuálním blokovém programu. Děti v kroužku pracují ve dvojicích nebo týmech.

LEGO EDUCATION – SPIKE PRIME

3.- 6. třída

Program LEGO Education SPIKE ™ Prime je úplně nový program LEGO robotiky (od roku 2020) pro děti, který se zaměřuje na STEAM výuku zábavnou formou. Oproti předchozím LEGO Education programům se více soustředí na programování, a tak děti v lekcích staví jednodušší roboty, se kterými následně plní více programovacích úkolů. Vzniklo také nové programovací prostředí pro tohoto robota, které je nově postavené na vizuálním programovacím jazyce Scratch, který děti často znají. Děti stále programují pomocí ikon, ale již pomocí textových ikon, které skládají pod sebe, a tak se výsledný program více podobá skutečnému programování. Další výhodou tohoto programu je, že si pokročilejší děti mohou zobrazit i skutečný kód pomocí Pythonu. Stavebnice SPIKE PRIME pomáhá dětem rozvíjet své kritické myšlení a dovednosti 21. století, jako je kódování a robotika, které budou stále více nezbytné pro jejich budoucí úspěch. Všechny programy LEGO Education vedou děti ke spolupráci a schopnosti hledání různých řešení společně v týmu, proto během kroužku pracují děti vždy minimálně ve dvojicích (maximálně ve trojicích)

Sportovní kroužek

Vyučující: Mgr. Hana Šustová

Sportovní kroužek zahrnuje různé druhy míčových her. V průběhu roku budeme hrát: fotbal, vybíjenou, florbal, stolní tenis, badminton atd. Cílem je všestranně rozvíjet herní dovednosti. Klademe důraz na sportovní zdraví, přátelství a správně soutěživý kolektiv. Zaměřujeme se na rozvíjení pohybové koordinace, obratnosti, posilování a postřeh.

Výtvarný kroužek

Vyučující: Mgr. Lenka Kadlecová

Výtvarný kroužek navštěvují děti, které mají nejen šikovné ruce, ale především hlavu plnou nápadů a odvahu experimentovat s různými materiály. Děti pracují s rozličnými technikami, které se učí kombinovat a tím dokážou vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty. Zároveň poznají, že trpělivost a pečlivost jsou důležité vlastnosti k tomu, aby se výrobky povedly. Při práci je i čas na pohádku, vyprávění i dostatek prostoru si zarelaxovat.