Kroužky

Bytové divadlo

Vyučující: Lucie Horychová

Bytové divadlo se odehrává v domácí zkušebně. Přináší to specifickou atmosféru a umožňuje nám to pracovat jinak než ve škole.
Divadelní tvorba je barevná. Navštívíme světy od loutkového divadla přes divadlo experimentální. Zjistíme, co je performance a happening. Projdeme dílnou divadelních improvizací. Postavíme vlastní divadelní tvar a zažijeme celý proces tvorby – od prvotní myšlenky, jejího zpracování, až po samotnou prezentaci. Staneme se autory a tvůrci vlastního divadla!

Filmové a grafické umění v angličtině

Vyučující: Chris Egner

Filmový kroužek se konečně vrací ale ve trochu jiném formátu, jako kombinace – filmový klub a výtvarný kurz v angličtině s rodilým mluvčím. Jedinečný kurz, kde se děti učí vyjádřit výtvarně i anglicky zároveň. Jako filmový kroužek, budeme sledovat ty nejzajímavější filmy v angličtině a diskutovat o nich. Letos ale přidáme i hodně projektů, kde budeme pracovat s anglickými texty a slovy. Budeme kreslit, malovat a dokonce sprejovat plakáty, modely, oblečení a ještě něco víc! Děti se můžou těšit na přípravu Halloweenu – strašidelné akce u nás ve škole, komiksový festival a další unikátní akce!
Dokonalý kurz pro děti, které si chtějí zlepšit svoji angličtinu, ale také mají zájem o filmy, výtvarku a grafický design nebo prostě hledají originální anglický kroužek.

Hra na kytaru

Vyučující: Mgr. Michaela Mertlová

Kroužek „Hra na kytaru“ působí na naší škole již třetím rokem a je dosti oblíben. Mohou ho navštěvovat žáci od 5. do 9. ročníku, a to jak začátečníci tak i pokročilí, děti více či méně hudebně nadané. Výuka je individuální a je zaměřena především na zvládnutí doprovodu písní pomocí akordových kytarových značek. Písně si žáci vybírají sami dle svého hudebního vkusu. Kdo má hlubší zájem o hru na tento zájem, může se naučit základům klasické hry na kytaru, tj. hraní podle not, vybrnkávání stupnic apod.

Kroužek logiky

Vyučující: Ing. Bc. Václav Vojta

Šachy jsou klasická desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Důležitou složkou šachu je také šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa, kterou hrají miliony lidí jak neformálně pro zábavu, tak i v soutěžní, sportovní podobě. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Budeš i ty schopný porážet ostatní v unikátních bitvách? Přihlas se na šachový kroužek a uvidíme, co v tobě je!

Kroužek robotiky Lego

Vyučující: instruktor vzdělávacího centra KIDDŮM

LEGO – PRVNÍ ROBOT

pro děti ve věku 6 – 9 let
LEGO Education program WeDo – first robot je první generací robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hraje v životě technologie. Je tak ideálním kurzem, který pokrývá celou řadu předmětů na základní škole – matematika, vědy, technologie, informatika apod. Děti si postaví model z lega, který propojí pomocí USB kabelu s počítačem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a následně rozpohybují. Rozvíjí tak nejen své technické dovednosti, ale i logické myšlení. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu. Program je veden vyškoleným instruktorem LEGO Education.

FUNGOVÁNÍ DO ODVOLÁNÍ ZASTAVENO Z DŮVODU EPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ

Kroužek robotiky Mindstorms

Vyučující: instruktor vzdělávacího centra KIDDŮM

MINDSTORMS ROBOTIKA

pro děti ve věku od 9 let, délka: 90 minut
Kurz je postaven pro využití produktů LEGO Education MINDSTORMS EV3. LEGO Education MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Žáci budou rozvíjet dovednosti v oblasti vědy, techniky, matematiky a fyziky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikačních. Postupně se děti dostanou od jednoduchých mechanismů k sofistikovaným robotům, které mají například gyroskopové, ultrazvukové, dotykové či barevné čidlo. Hravým způsobem se také děti učí základy kódování a programování robotů. VHODNÉ I PRO ŽÁKY II. STUPNĚ!!! Hodina je vedena proškoleným lektorem LEGO Education.

FUNGOVÁNÍ DO ODVOLÁNÍ ZASTAVENO Z DŮVODU EPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ

Kroužek vaření s rodilým mluvčím

Vyučující: Chris Egner

Dáme jídlo? Proč? We can cook!!
Náš klasický kroužek, kde se děti budou učit vařit a pracovat v domácí kuchyni a zároveň komunikovat v angličtině. Letos plánujeme zabývat se i dekoracemi v kuchyni, zkoušet nové recepty a suroviny, a dokonce vymýšlet a vařit svoje recepty.

Výtvarný kroužek

Vyučující: Mgr. Denisa Kašparová

Výtvarný kroužek navštěvují děti, které mají nejen šikovné ruce, ale především hlavu plnou nápadů a odvahu experimentovat s různými materiály. Děti pracují s rozličnými technikami, které se učí kombinovat a tím dokážou vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty.

Největší zájem je o práci s keramickou hlínou. Naši malí keramici se na kroužku učí pracovat s různými druhy hlíny – bílou, šedou, šamotovou i s červenicí. Používají k tomu různé druhy nástrojů – špachtle, očka, dlátka a vykrajovátka. Umí sestavovat pláty nebo modelovat z hroudy či z válečku. Znají, jak pracovat s engobou i s glazurou. Děti poznají, že trpělivost a pečlivost jsou důležité vlastnosti k tomu, aby se výrobky povedly. Při práci je i čas na pohádku, vyprávění i dostatek prostoru si zarelaxovat. Děti dokážou zhotovit drobné plastiky, plošná i prostorová dílka, která si odnesou domů a tím dělají radost sobě i svým nejbližším.