jen pro žáky 8. a 9. ročníku

Konverzace v Anglickém jazyce během školního roku 2022–2023 bude probíhat podle osnov, které se zaměří na hry, které budou inspirovat jak mluvení, tak psaní v angličtině. Každá z her bude probíhat v několika lekcích a bude se řídit plánem, který pokryje veškerou kritickou gramatiku a rétoriku, kterou si studenti potřebují procvičit před vstupem na střední školu.

Lekce a hry, které hrajeme, jsou také strukturovány tak, aby umožnily studentům *jakékoli* úrovně angličtiny porozumět a tvořit vlastním tempem a také nebudou ovlivněny individuálními absencemi studentů, jako u jiných typů skupinových her. Aby věci zůstaly zajímavé, budou hráči čelit dalším výzvám a aktivitám spojenými s hrami, aby je inspirovali a rozšířili jejich příběhy (včetně speciálního děsivého Halloweenského rozšíření do první hry!)

Pro zájemce z řad žáků jsme zařadili krátký popis dvou hlavních her, které se budou během školního roku využívat. První je hra typu fantasy a pohádky a druhá hra s vesmírnou a sci-fi tématikou.

***

DELVE je hra na kreslení map a vyprávění příběhů, která dává žákům kontrolu nad trpasličím dolem, zatímco objevujete hrůzy, které se skrývají pod ním. Má jednoduchý systém pravidel, který se snadno naučíte, a dává žákům tvůrčí svobodu rozhodnout se, jak se jejich vlastní příběh bude vyvíjet.

Příběhy v první hře se zaměří na gramatiku a psaní minulého času.

***

Druhá hra se jmenuje UMBRA a je to sci-fi hra, která dává žákům nezáviděníhodný úkol založit kolonii na nepřátelské cizí planetě. Jak hra postupuje, žáci budou kopat a zkoumat, co leží v jádru planety, ale byli varováni, bez ohledu na to, jak mrtvá planeta vypadá na povrchu, vždy se pod ní skrývá něco strašného.

UMBRA, inspirovaná různými sci-fi klasikami, jako je Vetřelec, Starship Troopers a Ztracení ve Vesmíru, nabízí žákům výzvy a scénáře, které jim umožní převzít vedení v tom, jak bude jejich kolonie vypadat a jaký bude jejich vlastní sci-fi příběh.

Psaní a mluvení během této hry procvičí pasivní, formální a podobný jazyk, se kterým se často setkáváme ve sci-fi prostředích.

***

Ještě jednou, toto je pouze krátký náhled na plánované aktivity a cvičení. Těšíme se, že vám ukážeme, jak zábavné může být procvičování angličtiny.

Zvláštní poznámka k různým poruchám učení: Často se stává, že žáci se slabou angličtinou se tohoto kurzu bojí, protože si myslí, že jejich angličtina není dost dobrá, nebo že nebudou rozumět rodilému mluvčímu. Konverzace v angličtině ve škole Integral vychází vstříc všem žákům a pomáhá jim postupovat bez ohledu na jejich aktuální úroveň angličtiny. Mimořádná trpělivost a tolerance je vždy věnována studentům, kteří potřebují čas a bezpečné podpůrné prostředí k procvičování nového jazyka a nebojí se dělat chyby.

V případě dotazů ke konverzačnímu kurzu mě neváhejte kontaktovat na zikanova@skolaintegral.cz