• #aktuality

Anotace kroužků

VÝTVARNÝ KROUŽEK (ved. Denisa Kašparová) – 1.-5. třída

Výtvarný kroužek navštěvují děti, které mají nejen šikovné ruce, ale především hlavu plnou nápadů a odvahu experimentovat s různými materiály. Děti pracují s rozličnými technikami, které se učí kombinovat a tím dokážou vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty. Zároveň poznají, že trpělivost a pečlivost jsou důležité vlastnosti k tomu, aby se výrobky povedly. Při práci je i čas na pohádku, vyprávění i dostatek prostoru si zarelaxovat.

SPORTOVNÍ KROUŽEK (ved. Hana Šustová) – 2.-5. třída

Sportovní kroužek zahrnuje různé druhy míčových her. V průběhu roku budeme hrát: fotbal, vybíjenou, florbal, stolní tenis, badminton atd. Cílem je všestranně rozvíjet herní dovednosti. Klademe důraz na sportovní zdraví, přátelství a správně soutěživý kolektiv. Zaměřujeme se na rozvíjení pohybové koordinace, obratnosti, posilování a postřeh.

KROUŽEK JÓGY (ved. Štěpánka Záhorová) – 1.-5. třída, 6.-9. třída

Na kroužku jógy budeme s dětmi cvičit, trénovat dechové techniky a relaxovat. Budeme se učit vnímat své tělo a také, jak mu při pohybu neubližovat. Jógou budeme rozvíjet nejen fyzickou zdatnost, flexibilitu, sílu a rovnováhu dítěte, ale především budovat radost z pohybu. Aktivní děti jóga zklidní a naučí je koncentrovat se. Tišší děti naopak povzbudí.

LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL ROBOTIKA (ved. vyškolený instruktor LEGO Education ze vzděl. centra Kiddům) – 1.- 2. třída

LEGO® Education SPIKE ™ Essential je nový program LEGO Education robotiky vhodný pro děti od 6 let. Děti si v každé lekci postaví jiný motorizovaný model, který následně propojí s tabletem, naprogramují a rozpohybují. Každá lekce je spojena s příběhem, kterým provází oblíbené minifigurky, a prostřednictvím vyprávění příběhu nabádají děti k řešení daného problému. Program podporuje rozvoj sociálně-emocionálního vývoje, vede děti k vyvíjení kreativních řešení prostřednictvím pokusů a omylů, a zároveň i ke spolupráci a diskuzi se svými vrstevníky. Během kroužku se děti setkají s prvními základy programování v jednoduchém vizuálním blokovém programu. Děti v kroužku pracují ve dvojicích nebo týmech.

LEGO Education – SPIKE PRIME (ved. vyškolený instruktor LEGO Education ze vzděl. centra Kiddům) –

3.- 5. třída

Program LEGO Education SPIKE ™ Prime je úplně nový program LEGO robotiky (od roku 2020) pro děti, který se zaměřuje na STEAM výuku zábavnou formou. Oproti předchozím LEGO Education programům se více soustředí na programování, a tak děti v lekcích staví jednodušší roboty, se kterými následně plní více programovacích úkolů. Vzniklo také nové programovací prostředí pro tohoto robota, které je nově postavené na vizuálním programovacím jazyce Scratch, který děti často znají. Děti stále programují pomocí ikon, ale již pomocí textových ikon, které skládají pod sebe, a tak se výsledný program více podobá skutečnému programování. Další výhodou tohoto programu je, že si pokročilejší děti mohou zobrazit i skutečný kód pomocí Pythonu. Stavebnice SPIKE PRIME pomáhá dětem rozvíjet své kritické myšlení a dovednosti 21. století, jako je kódování a robotika, které budou stále více nezbytné pro jejich budoucí úspěch. Všechny programy LEGO Education vedou děti ke spolupráci a schopnosti hledání různých řešení společně v týmu, proto během kroužku pracují děti vždy minimálně ve dvojicích (maximálně ve trojicích)

LOGIKA – ŠACHY (ved. Václav Vojta) – 2.-9. třída
Šachy jsou klasická desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Důležitou složkou šachu je také šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa, kterou hrají miliony lidí jak neformálně pro zábavu, tak i v soutěžní, sportovní podobě. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Budeš i ty schopný porážet ostatní v unikátních bitvách? Přihlaš se na šachový kroužek a uvidíme, co v tobě je!

HRA NA KYTARU (ved. Michaela Mertlová) – 5.-9. třída

Kroužek „Hra na kytaru“ působí na naší škole již třetím rokem a je dosti oblíben. Mohou ho navštěvovat žáci od 5. do 9. ročníku, a to jak začátečníci tak i pokročilí, děti více či méně hudebně nadané. Výuka je individuální a je zaměřena především na zvládnutí doprovodu písní pomocí akordových kytarových značek. Písně si žáci vybírají sami dle svého hudebního vkusu. Kdo má hlubší zájem o hru na tento zájem, může se naučit základům klasické hry na kytaru, tj. hraní podle not, vybrnkávání stupnic apod. 

BYTOVÉ DIVADLO (ved. Lucie Horychová) – 6.-9. třída

Bytové divadlo se odehrává v domácí zkušebně. Přináší to specifickou atmosféru a umožňuje nám to pracovat jinak než ve škole.

Divadelní tvorba je barevná. Navštívíme světy od loutkového divadla přes divadlo experimentální. Zjistíme, co je performance a happening. Projdeme dílnou divadelních improvizací. Postavíme vlastní divadelní tvar a zažijeme celý proces tvorby – od prvotní myšlenky, jejího zpracování, až po samotnou prezentaci. Staneme se autory a tvůrci vlastního divadla!

KROUŽEK VAŘENÍ S RODILÝM MLUVČÍM (ved. Chris Egner) – 6.-9. třída

Dáme jídlo? Proč? We can cook!!
Náš klasický kroužek, kde se děti budou učit vařit a pracovat v domácí kuchyni a zároveň komunikovat v angličtině. Letos plánujeme zabývat se i dekoracemi v kuchyni, zkoušet nové recepty a suroviny, a dokonce vymýšlet a vařit svoje recepty.

FILMOVÉ A GRAFICKÉ UMĚNÍ V ANGLIČTINĚ (ved. Chris Egner) – 6.-9. třída

Filmový kroužek se vrací opět ve trochu jiném formátu, jako kombinace – filmový klub a výtvarný kurz v angličtině s rodilým mluvčím. Jde o kurz, kde se děti učí vyjádřit výtvarně i anglicky zároveň. Jako filmový kroužek budeme sledovat ty filmy v angličtině a diskutovat o nich. Budeme kreslit, malovat a dokonce sprejovat plakáty, modely, oblečení a ještě něco víc! Vhodný kurz pro děti, které si chtějí zlepšit svoji angličtinu, ale také mají zájem o filmy, výtvarku a grafický design nebo prostě hledají originální anglický kroužek.  

KROUŽKY BUDOU OTEVŘENY PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 6 ZÁJEMCŮ.PŘIHLÁŠKY DOSTANOU ŽÁCI 5.9.2022. JEJICH UZAVÍRKA JE V PÁTEK 9.9.2022.