• #aktuality  | 
  • #stalo se v Integrálu

Výlet za odměnu po dvouleté pauze

Tak jsme se konečně dočkali. Žádná omezení a zákazy spolčování se, žádné roušky a dezinfekce, žádná zavřená sportoviště a kulturní podniky. Využili jsme toho a po dlouhých 24 měsících se zase vydali na Výlet za odměnu. Ten je určen vždy trojici žáků z každého třídního kolektivu počínaje páťáky. Účastníky nominují žáci z jednotlivých tříd podle vlastních stanovených kritérií, mezi která patří i píle, schopnost pomoci nebo autoregulace chování. Letos byl výlet genderově vyváženější než obvykle – 6 dívek a 9 chlapců.

Nejdříve jsme plánovali vydat se do Přelouče zahrát si opět battlefield v reálném prostředí. Ale po dvou letech je vše jinak. Areál je již opět v soukromých rukách a majiteli zbraní se nepodařilo v šibeničním čase dvou týdnů zajistit nový “bojový” prostor v dosahu Prahy a za přijatelný nájem. Snad příští rok.

Zvolili jsme tedy náhradní variantu, a to návštěvu JumpParku. Vybrali jsme ten s nejvíce atrakcemi, který sídlí v Letňanech. Ve čtvrtek 2.6., den po Dni dětí, jsme se vydali na cestu na druhý konec Prahy. Od 10 hodin jsme měli rezervaci zatím na jednu hodinu. I když jsme se museli o prostor dělit s jinou partou dětí, stačili jsme navštívit všechny dostupné atrakce. Vybírat jsme mohli ze 14 stanovišť se zajímavými názvy – freejump, dodgeball, foam pit, battle beam, monkey bar, twistladder, basketball, high performance, zametač, ninja dráhy, u-jump, polodlouhé trampolíny, dodge attack a warped wall. Vyzkoušeli jsme je všechny a během následující hodinové svačinově odpočinkové pauzy jsme vyhodnotili tři favority – foam pit, battle beam a zametač. Od 12 hodin jsme pak všichni šli ještě skákat, hopsat, odrážet se, … Tentokrát jsme už všechny atrakce měli jen pro sebe. Hodina ale úplně stačila k tomu, abychom se dost vydováděli. Na závěr jsme si dali zmrzlinu (také na účet školy 😊 a šli na autobus. Sice hodně unavení, ale spokojení jsme se po druhé hodině rozloučili zase na Náměstí Míru. Bylo to fajn!