• #aktuality  | 
  • #školní družina  | 
  • #stalo se v Integrálu

Druhé pololetí ve školní družince

Školní rok je téměř u konce, prázdniny na dosah a přišel čas na ohlédnutí se za druhým pololetím ve školní družince. V tematickém plánu jsme zdárně pokračovali, některé naše výrobky si děti odnesly domů a jiné zdobí chodby naší školy. 

Páteční výlety jsme ve druhém pololetí odstartovali spoluprací se společností – Praha hravě a jejich naučným programem, připraveným na míru přímo pro nás. Stihli jsme také poslední bruslení. Po zimních radovánkách jsme si odpočinuli u relaxačního cvičení s paní lektorkou, která také připravila hodinu přímo pro nás. Byli jsme na několika vycházkách, kde jsme pozorovali přírodu a zajímavosti v okolí naší školy. Jedna z těchto vycházek byla speciální – naučná bojovka, podařilo se nám vyluštit a splnit zábavné úkoly, které vedly k nalezení pokladu. Dále jsme si užili sportovní odpoledne, kde děti získali diplom a malou odměnu. Pro podporu naší fantazie a tvořivosti jsme měli několik výtvarných dílniček, třeba kamínkování. Na uvítání jara jsme vynášeli Moranu, kterou jsme předtím vytvořili z pečiva a přírodních materiálů. Jaro jsme přivítali, krásně se oteplilo, a tak jsme vyrazili na zmrzlinu. Jako specialita na závěr našich pátečních akcí, přijelo za námi do školy mobilní planetárium, zde jsme shlédli několik zajímavých naučných programů a získali neobvyklý zážitek.

Speciální poděkování bychom chtěli vyjádřit Kubíkovi Šemberovi za jeho kreativní dílničky, které se i toto pololetí konaly každý týden ve velké družince.

Fotografie z těchto akcí, ale i běžných dnů naleznete ve fotogalerii. 

Toto bylo shrnutí pár z mnoha našich aktivit za druhé pololetí, a velmi se těšíme na příští školní rok, ve kterém nás čeká mnoho dalších aktivit plných zábavy a tvoření. 🙂

Iva a Tereza