• #aktuality  | 
  • #stalo se v Integrálu

Ohlasy dětí na exkurzní den Integrálu

1., 2. a 3. třída – Toulcův dvůr

My jsme spolu s druháky a prvňáky navštívili Toulcův dvůr. Připravili tam  pro nás program Koza Róza a její kamarádi.  Provázela nás  lektorka  Péťa.  Nejdřív jsme se dozvěděli, co všechno je potřeba k chovu domácích zvířat.  Pak jsme se seznámili ve výběhu s kozami. Mohli jsme si pohladit i prasátka, pozorovali jsme taky telátka a housátka. Exkurze se moc vydařila.

Třeťáci

4. třída – Rádio Impuls

Děti vytvořily speciální audio příspěvky.

Integrál v Impulsu – hokejový pesimismus
Integrál v Impulsu – předpověď počasí

5. třída – Muzeum Karla Zemana

Naše třída vyrazila do Muzea Karla Zemana. Byl pro nás připraven program o základech animace.  Byli jsme rozděleni do dvou skupin.  Každá  skupina si zvolila svůj námět a pracovala s papírem a modelínou. Společně jsme pak pomocí notebooku a fotografií rozpohybovali náš příběh. Po premiéře našich  filmů  nám animace  byly zaslány i s přidanou  hudbou.  Brzy by měly být zveřejněny i na YouTube.

Žáci 5. třídy

6. třída – Vyšehrad

18.  května jsme byli  na Vyšehradě. Celé dopoledne  jsme se věnovali   s badatelem Tomem zábavným aktivitám.  Během nich jsme  navštívili  Slavín, baziliku sv. Petra a Pavla, kasematy a sál Gorlici, kde jsme viděli originály některých soch z Karlova mostu. Celý program jsme si moc  užili a dost jsme  se toho dozvěděli. Například to, že v bazilice sv. Petra a Pavla jsou uchovávány ostatky knížete Vratislava II.

Igor Adamec

7. třída – letiště ve Kbelích

Na letišti ve Kbelích to bylo fajn. Dozvěděli jsme se o důležitosti biologické  ochrany letiště, kterou mají na starosti sokoli a psi. Ukázali  nám,  jak funguje padák, podívali jsme se do vojenské helikoptéry. Nejlepší byli asi místní hasiči. Ukázali nám spoustu zajímavostí, vyzkoušeli jsme si stříkat s hasičskou hadicí. Většina z nás si návštěvu letiště užila.

Kája, Viki, Matouš

8. a 9. třída – Terezín

My jsme společně s deváťáky navštívili během Exkurzního dne Terezín.  Nejdřív jsme zašli do Muzea ghetta.  Tam jsme mimo jiné  zhlédli  film, který za okupace natočili Němci, aby ukázali světu, jaký skvělý život Židé v ghettu mají. Prohlédli jsme si i mnoho dokumentů,  které dosvědčovaly, jak to všechno bylo ve skutečnosti.  Zajímavé a děsivé byly hlavně obrázky, které malovaly uvězněné děti. Pak jsme s průvodcem prošli Malou pevnost a dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o tom, jaké v ní panovaly otřesné poměry, jak tam Němci zacházeli s nevinnými lidmi. Exkurze byla pro někoho psychicky náročná, ale pro všechny velmi důležitá.  Uvědomili jsme si, jak je smutné, že se lidstvo z těchto hrůz nepoučilo a v současné době je nedaleko nás válka.

Anička Kyšová


Galerie všech fotografií